Nazywany „białkiem młodości” kolagen to produkowana przez ludzki organizm naturalna substancja, przyczyniająca się do poprawnego funkcjonowania kości i stawów. Również korzystne działanie kolagenu na twarz i włosy sprawia, że warto uzupełniać jego poziom, szczególnie wraz z upływem lat. Pomagają w tym suplementy z kolagenem, takie jak Bodymax Siła Piękna.

Co to jest kolagen i na co pomaga?

Kolagen to występująca naturalnie w ludzkim organizmie substancja białkowa, stanowiąca budulec tkanek i narządów: kości, skóry, zębów, chrząstek, ścięgien, naczyń krwionośnych i rogówki oka. Przyczynia się on do ich poprawnego i elastycznego funkcjonowania, dodatkowo mając pozytywny wpływ na układ immunologiczny oraz chroniąc narządy wewnętrzne (wątrobę, żołądek, nerki). Z powodu ważnej roli, jaką pełni w ciele, warto zapewnić organizmowi jego odpowiednią ilość. Jest to szczególnie ważne wraz z upływem lat, kiedy produkcja kolagenu spada, a zapotrzebowanie na niego – szczególnie ze strony układu kostno-stawowego – jest wysokie.

Wraz z upływem lat poziom kolagenu warto uzupełniać poprzez przyjmowanie odpowiednich suplementów. Można je nabyć pod postacią kapsułek, rozpuszczalnego proszku czy maści.

Kolagen na kości, stawy i układ trawienny

Odpowiednia ilość kolagenu jest niezbędna do sprawnego działania kości i stawów. Kolagen nawilża je, przez co opóźnia proces ich degeneracji i starzenia. Zapobiega również sztywnieniu ścięgien i więzadeł oraz przeciwdziała bolesnym obrzękom w ich rejonach. Kolagen ma także korzystny wpływ na układ trawienny – dostarcza organizmowi aminokwasów, które wspomagają łagodzenie dolegliwości, takich jak refluks czy zespół nieszczelnego jelita.

Kolagen na twarz i skórę

Kolagen jest doskonałym sprzymierzeńcem w dbaniu o skórę oraz cerę twarzy. Uzupełnianie jego poziomu w organizmie sprawia, że skóra jest bardziej elastyczna, jędrna i gładka. Włókna kolagenowe skutecznie przeciwdziałają tworzeniu się zmarszczek oraz cellulitu. Pomagają także w regeneracji skóry oraz jej pielęgnacji w przypadku problemów z trądzikiem – kolagen nie tylko reguluje wydzielanie łoju i natłuszcza twarz, lecz również wygładza pozostałe po trądziku blizny.    

Kolagen na włosy

Poziom kolagenu warto również uzupełniać ze względu na jego dobroczynny wpływ na włosy. Jest on wynikiem dostarczania aminokwasów, które skutecznie odżywiają cebulki włosów, wpływając na ich zdrowie, prawidłowy wzrost i regenerację. Suplementacją kolagenową powinny w szczególności zainteresować się osoby, mające problem ze zniszczonymi, cienkimi, łamliwy i przesuszonymi włosami.

Preparat z kolagenem Body Max Siła Piękna

Kupując suplementy z kolagenem, warto wybierać te z jak najlepszym składem oraz komfortowym, łatwo przyswajalnym sposobem spożycia. Przeznaczony dla osób dbających o zdrowie włosów, skóry i paznokci preparat Bodymax Siła Piękna nabyć można w formie tabletek musujących. Oprócz hydrolizatu kolagenu posiada również:

  • niacynę – gwarantującą prawidłowy metabolizm energetyczny organizmu,
  • biotynę – wspierającą zachowanie zdrowych włosów i skóry,
  • cynk – pomagający w prawidłowym funkcjonowaniu kości, paznokci i włosów,
  • witaminę C – odpowiedzialną za odporność.