Encyklopedia wiedzy

dla-kogo-07

Komu polecamy przyjmowanie preparatów Bodymax?

Każdy, kto musi sprostać wytężonej pracy fizycznej lub umysłowej, przeżywa trudne okresy w życiu, czuje się zmęczony, osłabiony chorobą lub po prostu potrzebuje więcej energii, może ją uzyskać stosując regularnie preparaty z rodziny Bodymax.

Jest wiele preparatów wzmacniających, czym różni się od nich Bodymax?

Rodzina preparatów wzmacniających Bodymax zawiera unikalny wyciąg z żeń-szenia GGE®. Skuteczność tego wyciągu została potwierdzona w niezależnych, międzynarodowych badaniach klinicznych. To właśnie zawartość najwyżej jakości wyciągu z żeń-szenia GGE® wzmacnia działanie kompleksów witamin i minerałów.

Osoby stosujące preparaty Bodymax twierdzą, że czują większy efekt niż przy stosowaniu zwykłych multiwitamin. Wyciąg z żen-szenia GGE® to numer 1 w Polsce. Każdego roku miliony tabletek z tym wyciągiem wzmacniają i dodają energii Polakom.

Czym jest żeń-szeń?

Żeń-szeń jest rośliną leczniczą znaną od 4000 lat. Jego łacińska nazwa Panax Ginseng wywodzi się od słowa panaceum – „środek leczący wszystko” oraz chińskich słów „żeń” i „szeń”, które oznaczają „człowiek korzeń” lub „podobny do człowieka”. Rzeczywiście, zastosowanie żeń-szenia jest wyjątkowo szerokie. Polecany jest w przypadku braku energii, osłabienia, wyczerpania fizycznego i psychicznego, pomaga przezwyciężyć stres, zwiększa sprawność fizyczną i umysłową. Jego wszechstronne działanie zostało udokumentowane w licznych badaniach naukowych. Obecnie żeń-szeń jest uprawiany m.in. w Chinach, Korei, USA oraz Rosji.

Czym są ginsenozydy?

Ginsenozydy to składniki biologicznie czynne zawarte w korzeniu żeń-szenia. Istnieje ok. 30 rodzajów ginsenozydów. Niektóre z nich, np. ginsenozyd Rg1, mają pobudzający wpływ na organizm ludzki, inne zaś działają tonizująco. Dzięki temu żeń-szeń normalizuje pracę organizmu, czyli dodaje energii, gdy jesteśmy znużeni i uspokaja, gdy jesteśmy zbyt pobudzeni.

Co oznacza skrót GGE®?

GGE® oznacza Gerimax Ginseng Extract i jest nazwą wyciągu z żeń-szenia zawartego we wszystkich preparatach Bodymax. Nazwa tego ekstraktu pochodzi od nazwy Gerimax, pod którą marka Bodymax jest sprzedawana w Skandynawii. Wyciąg z żeń-szenia GGE® jest unikalnym, najwyższej jakości wyciągiem o udokumentowanej skuteczności, dostępnym tylko w preparatach Bodymax.

 

Czy ekstrakty żeń-szenia mogą się różnić między sobą?

W wyciągu z żeń-szenia znajduje się kilkadziesiąt ginsenozydów czyli aktywnych składników. Ich kompozycja jest zależna nie tylko od dobrego surowca, ale w dużej mierze od wiedzy i umiejętności naukowców, którzy standaryzują wyciąg. Dwa ekstrakty żeń-szenia mogą się bowiem różnić zawartością poszczególnych ginsenozydów, a tym samym działaniem ekstraktu. Dlatego przy wyborze preparatu należy kierować się standaryzacją wyciągu z żeń-szenia oraz zwrócić uwagę czy ma on udokumentowane działanie.

Jak wybrać wysokiej jakości, skuteczny wyciąg z żeń-szenia?

Nie każdy wyciąg jest tak samo dobry i skuteczny. Dobrej jakości wyciągi z żeń-szenia są zawsze standaryzowane na określoną, najczęściej wyrażoną w procentach, zawartość ginsenozydów. Oprócz standaryzacji ważna jest również kompozycja poszczególnych ginsenozydów w wyciągu oraz badania potwierdzające działanie ekstraktu.

Wyciąg z żeń-szenia GGE® Bodymax spełnia wszystkie powyższe warunki. Jest standaryzowany na 8% zawartość ginsenozydów, posiada ich unikalny bukiet w każdej tabletce oraz badania kliniczne potwierdzające skuteczność. Dodatkowo wyciąg pozyskiwany jest z 3-5 letnich korzeni żeń-szenia z gatunku Panax ginsenc C.A. Meyer, zbieranych ręcznie w górskich rejonach Chin.

Czy żeń-szeń naprawdę wzmacnia kondycję seksualną?

Żeń-szeń jest tradycyjnie używany w krajach Dalekiego Wschodu jako środek zwiększający potencję. Żeń-szeń wzmacnia cały organizm, poprawia sprawność fizyczną i psychiczną. Dlatego też jeśli obniżenie libido jest wynikiem zmęczenia, stresu, przepracowania, wtedy zastosowanie preparatu z żeń-szeniem może pozytywnie wpłynąć na kondycję seksualną.

Żeń-szeń był sprawdzany w badaniach klinicznych jako środek mogący pomóc przy dysfunkcji erekcji. Rezultaty były bardzo ciekawe – osiągnięto znacząco lepsze wyniki w leczeniu zaburzeń erekcji przy zastosowaniu ekstraktu żeń-szenia niż placebo.

Hong B i inni., A double-blind crossover study evaluating the efficacy of korean red ginseng in patients in erectile dysfunction: a preliminary report, Journal of Urology, listopad 2002 Choi HK i inni, Clinical efficacy of Korean red ginseng for erectile dysfuntion, International Journal of Impotency Research, wrzesień 1995.

Czy żeń-szeń jest środkiem dopingującym?

Żeń-szeń nie jest środkiem dopingującym. Może być polecany sportowcom, bez ryzyka, że zostanie to uznane za przyjmowanie środka dopingującego. Preparat Bodymax Sport jest polecany sportowcom oraz osobom aktywnym fizycznie, ponieważ wyciąg z żeń-szenia GGE® Bodymax poprawia wykorzystanie tlenu przez komórki, przez co zwiększa wydolność organizmu.

Czy można się uzależnić od żeń-szenia?

Nie stwierdzono żadnych przypadków uzależnienia od żeń-szenia.

Co to jest Schisandra?

Schisandra (Schisandra chinensis), zwana również cytryńcem chińskim, podobnie jak żeń-szeń jest znanym w Azji i cenionym od 1000 lat naturalnym składnikiem wzmacniającym. Schisandra jest pnączem o soczystych, szkarłatnoczerwonych jagodach. Naturalnie rośnie w górskich lasach i dolinach rzek dalekiego wschodu, głównie w Chinach i azjatyckiej części Rosji. Chińska nazwa schisandry to „Wu Wei Zi” oznacza “jagody pięciu smaków” i wywodzi się z tego, że jagody te zawierają wszystkie pięć podstawowych smaków : słony, słodki, kwaśny, pikantny i gorzki. Składniki aktywne zawarte w jagodach schisandry to tzw. ligany. Wyciąg z jagód schisandry ma wiele dobroczynnych właściwości, jedną z nich jest lepsze adaptowanie organizmu do działania w warunkach stresu.

Od jakiego wieku można przyjmować preparaty Bodymax?

Bodymax zalecamy osobom dorosłym, po 18 roku życia. W przypadku bardzo aktywnej młodzieży – nauka, egzaminy, dodatkowe zajęcia, sport; preparaty Bodymax można stosować od 15 roku życia.

O jakiej porze dnia najlepiej przyjmować preparaty Bodymax?

Najlepsze efekty stosowania osiąga się stosując preparat codziennie, najlepiej rano, w czasie posiłku. Preparat stosowany tuż przed snem może powodować bezsenność.

Kiedy mogę się spodziewać pierwszego efektu działania preparatu Bodymax?

Pierwsze pozytywne efekty odczuwa się już po ok. 10-15 dniach regularnego stosowania preparatu. Żeń-szeń nie działa natychmiast, tak jak np. kawa czy napoje energetyzujące. Żeń-szeń dodaje energii w sposób bezpieczny i dodatkowo wspomaga sprawność fizyczną, psychiczną oraz naturalne siły obronne organizmu. Ważne jest regularne przyjmowanie preparatu w dłuższym okresie czasu.

Czy mogę oszczędzić przy zakupie preparatów Bodymax?

Bodymax to preparat przeznaczony do regularnego stosowania w dłuższym okresie czasu, najlepsze efekty uzyskuje się po 3-miesięcznym okresie stosowania. Dlatego preparaty Bodymax dostępne są w dużych ekonomicznych opakowaniach 100/120/200 tabl. gwarantujących dużo niższy koszt dzienny, czy miesięczny niż podstawowe opakowanie 30/40 tabl. Dodatkowo w aptekach często pojawiają się także oferty specjalne na Bodymax, warto o nie zapytać Farmaceutę.

Jak długo można stosować preparaty Bodymax? Czy dłuższe ich stosowanie nie spowoduje, że przestaną one działać skutecznie lub organizm przyzwyczai się do nich?

Istnieją preparaty, które powodują początkowo dobre efekty, do których po jakimś czasie organizm się przyzwyczaja. Tachyfilaksja, czyli uodpornienie organizmu na działanie składnika aktywnego nie dotyczy jednak wszystkich preparatów, między innymi nie dotyczy żeń-szenia.

Żeń-szeń można stosować z dobrymi rezultatami przez całe życie, pamiętając oczywiście o przerwach w stosowaniu, co 3 miesiące na ok. 4 tygodnie.

Czy zaleca się przyjmowanie preparatów Bodymax przez cały rok?

Tak, ale zgodnie z dawkowaniem opisanym na ulotce informacyjnej dołączanej do preparatu, tzn. w cyklu: 3 miesięczna kuracja, a następnie ok. 4 tygodnie przerwy, następnie znowu 3 miesięczna kuracja, ok. 4 tygodnie przerwy itd. Najlepsze efekty stosowania preparatu widoczne są w okresie jesieni, zimy i wiosny.

Jak długo będzie trwał efekt działania preparatu Bodymax?

Ginsenozydy, składniki aktywne zawarte w wyciągu z żeń-szenia GGE® Bodymax są kumulowane w organizmie. Dlatego też nawet po zaprzestaniu przyjmowania preparatu odczuwalny jest dobroczynny efekt działania żeń-szenia. Przeciętnie trwa on jeszcze około 3 tygodnie po zakończeniu przyjmowania preparatu.

Jakie ilości żeń-szenia można przyjmować?

Zalecane dawki ekstraktu w krajach Unii Europejskiej wahają się od 0,6 do 2 g surowca dziennie, co odpowiada 225-750 mg ekstraktu. Dawki ekstraktu zawarte w Bodymax nie przekraczają zalecanych.

Czy kobiety w ciąży mogą przyjmować preparaty Bodymax?

Nie przeprowadzono do tej pory badań klinicznych oceniających bezpieczeństwo stosowania preparatu przez kobiety w ciąży. Nie rekomendujemy stosowania preparatów Bodymax w czasie ciąży i karmienia piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią przed przyjęciem jakichkolwiek leków, czy suplementów diety zalecana jest konsultacja z lekarzem.

Czy mogę stosować preparaty Bodymax, jeśli przyjmuję hormonalne środki antykoncepcyjne?

Nie ma żadnych doniesień na temat interakcji preparatów zawierających żeń-szeń i hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Dlatego należy przyjąć, że produkty zawierające żeń-szeń, w tym Bodymax, nie wpływają na skuteczność kuracji hormonalnej antykoncepcyjnej, niezależnie od formy podania leku antykoncepcyjnego.

Czy preparaty Bodymax zawierają gluten?

Preparaty Bodymax są wolne od glutenu.

Czy znane są interakcje żeń-szenia z lekami?

Wyciąg z żeń-szenia może wchodzić w interakcje z lekami zawierającymi inhibitory monoaminooksydazy. Są to najczęściej  leki przeciwdepresyjne oraz leki stosowane w chorobie Parkinsona. Osoby przyjmujące tego typu leki powinni zasięgnąć opinii lekarza przed zastosowaniem preparatów zawierających wyciągi z żeń-szenia.

Czy powinno się łączyć inne preparaty wielowitaminowe razem z produktami Bodymax?

Preparaty Bodymax zawierają bogate zestawy witamin i minerałów, które zaspokajają dzienne zapotrzebowanie organizmu na najważniejsze witaminy i składniki mineralne. Nie powinno łączyć się preparatów Bodymax z innymi preparatami wielowitaminowymi, aby nie dostarczać organizmowi zbyt dużych dawek witamin i minerałów.

Wyjątkiem jest Bodymax Żeń-szeń, który podobnie jak inne preparaty z rodziny Bodymax, w swoim składzie zawiera wysokiej jakości wyciąg z żeń-szenia GGE®, ale bez witamin i minerałów.