sprawności psychicznej

Jeśli czujesz, że coraz trudniej jest Ci sobie przypomnieć co robiłeś kilka dni temu lub zdarza Ci się zapomnieć coś na pozór banalnego – jak tytuł filmu, nazwę jakiegoś miasta czy nazwisko znajomego, to sygnał, że musisz rozruszać swoją psychikę. Mózg jest dokładnie takim samym mięśniem jak każdy inny w naszym organizmie. Jeśli go nie trenujesz, narażasz się na jego osłabioną pracę. Zastosuj kilka prostych trików a zapewniamy, że szybko odzyskasz psychiczną sprawność.

  • Zacznij pisać pamiętnik lub bloga. Pisanie ma niezwykłą moc kreatywną. Wiele badań potwierdziło, że pisanie swoich myśli i opinii działa terapeutycznie. Możesz pisać w sieci, możesz to robić anonimowo, ale możesz również wybrać sposób bardziej tradycyjny – pisząc pamiętnik. Nieważne czy pisanie jest Twoją pasją, na pewno sprawi, że Twój umysł zacznie się powoli otwierać i wskoczy na wyższe obroty.

  • Jeśli nie masz pomysłu o czym mógłbyś pisać albo z góry nie chcesz tego robić, to wypełniaj chociaż codziennie kalendarz. Wpisuj co się wydarzyło danego dnia, zapisuj jakie masz plany na dni kolejne. Zaglądaj do kalendarza codziennie, dzięki temu ćwiczysz swoją pamięć i koncentrację. To na pewno poprawi szybkość myślenia.

  • Zagraj w grę. Najlepiej aby to była gra, w której musisz się nad czymś zastanowić – gra w karty, scrabble lub kalambury. Z resztą, jest mnóstwo gier towarzyskich, które wymagają działania zespołowego oraz myślowej strategii. Jeśli chcesz rozruszać swój umysł – zacznij używać częściej głowy. Jeśli nie masz okazji spotykania się na granie ze znajomymi to zagraj przez Internet. W sieci są miejsca, w których możesz zagrać z innymi osobami w realnym czasie.