pasji do życia

Jeśli zdarza Ci się pomyśleć, że „znów” zaczął się kolejny dzień i „znów” czeka Cię to samo, to znaczy, że straciłeś motywację i ulatnia się z Ciebie pasja do życia. Może być tego kilka przyczyn i rozpoznanie ich pozwoli Ci odzyskać optymizm oraz uśmiech na twarzy.

  • Stabilna i bezpieczna posada jest dobra, zwłaszcza gdy mamy zobowiązania i spoczywa na nas większa odpowiedzialność, np. za innych. Niestety taka rutyna to również pułapka, w którą można wpaść. Spróbuj zadbać o zmianę projektu lub tematu, nad którym pracujesz. Może jest możliwość, aby wymienić się z kimś klientem lub działem. Jeśli nie masz takiej możliwości to może mógłbyś zmienić swoje otoczenie. Przesiądź się do innego pokoju lub zacznij robić inne dodatkowe zadania. Każda zmiana niesie ze sobą nowość, a to właśnie nowość odświeża nasze umysły.

  • Wprowadź w swoje prywatne życie odrobinę emocji i bezpiecznego ryzyka. Zrób coś, co od dawna chciałeś, ale zawsze rezygnowałeś. Na pewno jest coś takiego – po prostu zaplanuj to i zrób!

  • Spotykaj się więcej ze znajomymi. Ludzie, których lubisz zawsze pozytywnie wpłyną na Twoje samopoczucie. Jeśli brak Ci uśmiechu i pasji to zaproś do siebie znajomych. Przygotuj dobre jedzenie, włącz fajną muzykę a potem usiądź i porozmawiaj. Kontakty z innymi ludźmi są wprost uzdrawiające.

  • Odśwież swoje uczucia. Pomyśl o tym, aby zrobić z partnerem coś, czego od dawna w związku nie robiliście. Pamiętaj, że powinno to być coś bardzo romantycznego. To napełni Wasze serca ciepłymi emocjami. Jeśli nie masz partnera to umów się na randkę. Zaproponuj wyjście komuś kto od jakiegoś czasu Ci się podoba lub kogo po prostu bardzo lubisz. Romantyczne emocje niosą ze sobą same miłe skojarzenia – nie broń się przed nimi.