energii

Jeśli wciąż czujesz się zmęczony i brakuje Ci energii a jednocześnie wiesz, że na pewno nie jesteś chory, to znak, że musisz temu jak najszybciej przeciwdziałać. Jeśli ten brak energii objawia się znużeniem, wyczerpaniem, „wypaleniem” może to sygnalizować po prostu brak sił witalnych. Istnieje kilka prostych ćwiczeń, które możesz po kolei wypróbowywać. Sprawdź co pomaga Ci na obniżony poziom energii.

  • Zjedz energetyczną przekąskę. To może być kilka kostek gorzkiej czekolady, która zawiera o wiele więcej kofeiny niż mleczna. Czekolada powoduje wzrost endorfiny – hormonu szczęścia. Możesz sobie nią również poprawiać humor.

  • Śpiewaj na głos – przed wyjściem do pracy, w samochodzie, jeśli możesz to w biurze. Zaśpiewana lub chociaż zanucona na głos ulubiona piosenka, z pewnością poprawi Ci humor i doda energii!

  • Ubieraj się w jasne kolory. Może to niewiarygodne, ale każdy kolor ma swoją moc. Jeśli przy braku energii zdecydujesz się na jasne i intensywne kolory: biały, żółty, pomarańczowy, czerwony, niebieski to inne osoby będą Cię postrzegać jako bardziej zadowolonego i uśmiechniętego. Ten nastrój udzieli się i Tobie.

  • Zadbaj o pogawędkę ze znajomymi. Plotki w pracy, rozmowa z koleżanką o poprzednim dniu czy dialog z kolegą o wydarzeniach minionego weekendu ożywi Twój umysł. Oderwiesz się od spraw bieżących a relacja z innymi sprawi, że poczujesz się przyjemniej.

  • Staraj się wprowadzić regularny tryb życia w sferze snu i odżywiania. Wbrew pozorom to reguluje nie tylko fizyczne funkcje organizmu, ale również bardzo pozytywnie wpływa na psychikę. Człowiek zorganizowany czuje, że ma kontrolę a to daje poczucie spokoju i radości.

  • Pij dużo wody. Jedną z głównych przyczyn zmęczenia jest odwodnienie. W przypadku, gdy pijesz kawę, która ma działanie odwadniające, zadbaj aby na każdy kubek kawy przypadały dwie szklanki wody. Sprawdź tą prostą metodę na odzyskanie energii a nie zawiedziesz się!